Новоживотівський ліцей Вінницького району Вінницької області
Оратівська громада, Вінницька область
Освітній портал оратівського району Підписатися на новини
26 Червня 2024 р

COVID - 19

Що таке COVID-19?
COVID-19 – інфекційне захворювання, спричинене коронавірусом SARS-CoV-2. Вперше її було виявлено у пацієнтів із важкими респіраторними захворюваннями у грудні 2019 року в місті Ухань, Китай. COVID-19 вражає в основному дихальну систему, у важких випадках викликає важку пневмонію і може призвести до смерті пацієнта. Вірус передається крапельками секрету під час кашлю, чхання і розмови. Це загрожує особам, які перебувають у тісному або тривалому контакті із зараженою людиною. Інфекція передається також через забруднені предмети.
Які симптоми захворювання?
- Температура вище 38 ° C
- кашель
- утруднене дихання
- біль у м’язах
- головний біль
- втома, нездужання
- втрата нюху та смаку
Коли пацієнта можна вважати вилікуваним
Пацієнту з підтвердженим COVID-19, у якого симптоми стихли, необхідно пройти карантином ще протягом двох тижнів. Якщо згодом він не виявляє жодних ознак захворювання, йому потрібно пройти тестуванням ще два рази, перш ніж він офіційно подолає хворобу.
Люди, які були в обов’язковому 14-денному домашньому карантині з профілактичних причин, наприклад через повернення з-за кордону та не виявляючи ознак хвороби Covide-19, можуть повернутися до нормального життя без необхідності подальшого тестування.
рекомендації МОЗ
Заходи по коронавірусу (наказ)

 

 

Логін: *

Пароль: *