Новоживотівський ліцей Вінницького району Вінницької області
Оратівська громада, Вінницька область
Освітній портал оратівського району Підписатися на новини
28 Квітня 2024 р

Правила поведінки здобувачів освіти

І. Загальні правила
1.1. Здобувачі освіти зараховуються до ліцею на підставі заяви батьків, особової справа.
1.2. Кожен здобувач освіти навчається у ліцеї відповідно до наказу в закріпленому класі. 
1.3. Навчальні заняття починаються відповідно до розкладу, затвердженого директором ліцею. Кожен здобувач освіти повинен приходити в школу за 15 хвилин до початку занять і вийти з будівлі ліцею протягом 15 хвилин після закінчення останнього уроку.
1.4. До початку уроків і між ними здобувачі освіти повинні знаходитися в навчальних приміщеннях будівлі ліцею.
1.5. Під час навчально-виховного процесу порядок в ліцеї забезпечує черговий клас на чолі з черговим вчителем. Виконання їх вимог обов’язкове для всіх здобувачів освіти.
1.6. Користування мобільними телефонами під час проведення уроку для вільного спілкування суворо забороняється. Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі. Дозволяється використовувати мобільний телефон виключно для заходів навчально-виховного процесу.
1.7. Пропуски здобувачем освіти навчальних занять з поважної причини підтверджуються необхідними документами. У разі пропуску занять до 3-х днів здобувач освіти зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або заяву від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів здобувач освіти зобов'язаний представити довідку з медичної установи.
1.8. Усі здобувачі освіти зобов'язані берегти шкільне майно, зелені насадження на території ліцею, бережливо поводитися зі своїми речами та речами товаришів.
1.9. Здобувачі освіти зобов'язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу ліцею, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, виконувати санітарно-гігієнічні правила.
1.10. У разі навмисного пошкодження шкільного майна батьки зобов'язані відшкодувати матеріальні збитки.
1.11. Суворо забороняється тютюнопаління в ліцеї та на її території.
ІІ. Поведінка здобувачів освіти на уроках
2.1. Здобувачі освіти повинні приходити в ліцей з виконаним домашнім завданням, мати щоденник, підручники, зошити і інше учбове приладдя, згідно розкладу. 
2.2. Урок проходить під керівництвом учителя. Здобувач освіти зобов'язаний виконувати його вимоги. Вчитель не повинен витрачати час уроку на дисциплінарні питання. Про здобувачів освіти, які заважають проходженню навчального процесу, вчитель повідомляє класному керівнику або подає доповідну записку адміністрації, яка проводять профілактичну роботу, повідомляють про порушення  батькам.
2.3. Здобувач освіти, який з'явився в клас після дзвоника, зобов'язаний подати щоденник учителю для відповідної помітки.
2.4. На уроці здобувачі освіти повинні дотримуватись дисципліни, бути уважними по відношенню до вчителя і однокласників, дотримувати морально-правових і етичних норми в міжособистісному спілкуванні: якщо необхідно звернутися до вчителя, підняти руку; коли вчитель звертається до всіх учнів, вони мають припинити роботу й уважно вислухати зауваження, інструктаж; виходити з кабінету можна тільки після дзвінка і з дозволу вчителя; використовувати навчальний час для виконання завдання і не відволікатися розмовами, своєчасно й якісно виконувати доручену справу.
2.5. За кожним здобувачем освіти класу на заняттях закріплюється постійне робоче місце.
2.6. Здобувач освіти має право в коректній формі відстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.
2.7. На уроки фізкультури здобувачі освіти з'являються у спортивній формі відповідно до сезону. 
2.8. Підручники мають бути акуратно обгорнутими. У них не можна загинати сторінки, робити підкреслення, виривати сторінки та ін. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.
2.9. Зошити здобувачі освіти ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічного режиму, підписи мають відповідати встановленим зразкам.
2.10. Кожен добувач освіти 2-11-го має щоденник єдиного зразка, в якому охайно синьою пастою ведуться відповідні записи.
2.11. У разі порушення дисципліни здобувачем освіти класний керівник інформує його батьків. Неодноразове порушення   дисципліни тягне за собою виклик до ліцею батьків та впровадження  відповідних дій, встановлених законодавством.  
2.12. Здобувачам освіти  не дозволяється самовільно залишати ліцей до закінчення навчальних занять, це розглядається як порушення дисципліни.
2.13. У разі захворювання здобувачз освіти з відвідує медпункт, за показниками отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника.
2.14. Спілкування зі старшими, однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Здобувач освіти не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику та ін.
2.15. Із ліцею здобувачі освіти виходять спокійно, дотримуючись порядку.
ІІІ. Поведінка здобувачі освіти під час перерв
3.1. Під час перерви здобувачі освіти  виходять з навчального кабінету спокійно, без метушні й галасу.
3.2. Особливо уважними треба бути під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку.
3.3. Забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.
3.4. Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати. Вживання їжі дозволяється тільки у шкільній їдальні.
ІV. Вимоги безпеки під час освітнього процесу
4.1. Щоб уникнути нещасних випадків і травмувань кожен здобувачз освіти повинен дотримуватись правил особистої безпеки, а саме:
4.1.1. Не підходити і не чіпати незнайомі предмети і тварин;
4.1.2. Не висовуватися з вікон будівлі;
4.1.3. Не спілкуватися з незнайомими людьми, що викликають підозру;
4.1.4. Не торкатися мокрими руками електричних приладів, що знаходяться в будівлі ліцею і шкільному дворі;
4.1.5.До і після початку занять, під час перерв не бігати по будівлі і двору.
4.1.6.Під час уроків, лабораторних та практичних робіт виконувати лише ті завдання, які поставив учитель.
4.2. Категорично заборонено приносити в ліцей і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби й отрути.
4.3. При створенні конфліктної ситуації в час навчально-виховного процесу  категорично забороняється самостійно її вирішувати. Такі ситуації необхідно вирішувати тільки із залученням вчителя, класного керівника або адміністрації школи.
4.4. Забороняється без дозволу співробітників закладу знаходитися поблизу встановленого устаткування, приладів і інших предметів, що представляють небезпеку для здоров'я і життя.
4.5. Освітлення ліцею - електричне. Включати в мережу  електроприлади дозволено тільки співробітникам школи за допомогою справних з'єднань. Самовільна експлуатація здобувачами освіти електронагрівальних приладів і електроустаткування категорично заборонена.
4.6. При виявленні несправності електропроводки або електроустаткування негайно треба повідомити про це вчителя або будь-якого працівника ліцею.
4.7. У випадку виникнення вогненебезпечної ситуації в будівлі ліцею або дворі, здобувачі освіти зобов'язані повідомити про це вчителя або будь-якого працівника ліцею. Самостійно ліквідовувати займання електропроводки категорично забороняється!
4.8. Якщо здобувач освіти став свідком нещасного випадку, що відбувся в будівлі ліцею або дворі з учнями або працівниками ліцею, він зобов'язаний надати посильну першу допомогу, оповістити про те, що трапилось будь-якого дорослого, що знаходиться в ліцеї, взяти участь в розслідуванні нещасного випадку.
V. Поведінка здобувачаосвіти поза школою
5.1. Здобувач освіти ліцею зобов'язаний бути ввічливим, коректним і доброзичливим, проявляти витримку й розуміння у стосунках. Поза ліцеєм поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я ліцею.
5.2. Бути уважним до дорослих, маленьких дітей і літніх людей.
5.3. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в міському транспорті, громадських місцях.
5.4. Дбайливо ставитися до природи.
5.5. Забороняється вживання алкогольних напоїв.
5.6. Здобувач освіти повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань.
5.7. Перебування без дорослих у місцях відпочинку, прогулянки тощо для учнів 9-11-х класів дозволяються до 22 години.
VІ. Вимоги до зовнішнього вигляду
6.1. Демократичний підхід до зовнішнього вигляду учня передбачає відсутність форми єдиного зразка, що дозволяє йому реалізувати свою індивідуальність і неповторність.
6.2. Кожен здобувач освіти зобов’язаний з’явитися до ліцею чистим і охайно одягненим. Одяг повинен бути охайним, у ньому виключаються яскраві тони й орнаменти.
6.3. Здобувачі освіти не повинні носити прикраси, які заважають їм і відволікають увагу на уроці.
6.4. Під час перебування в ліцеї забороняється користуватися косметикою.
6.5. На уроки фізкультури і заняття спортивних секцій здобувачі освіти приходять у спортивній формі.
VІІ. Здобувачі освіти мають право:
- на вибір форми навчання, факультативів, спецкурсів, позашкільних та позакласних занять;
- на користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною та лікувально-оздоровчою базою навчального закладу;
- на доступ до інформації з усіх галузей знань;
- брати участь у різних видах науково-практичної діяльності: конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо.
VІІІ. Здобувачі освіти зобов’язані:
- оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками, підвищувати загальнокультурний рівень;
- дотримуватися вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку;
- бережливо ставитись до державного, громадського і особистого майна;
- дотримуватися законодавства, моральних, етичних норм;
- брати посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонені чинним законодавством;
- дотримуватися правил особистої гігієни;
- піклуватися про своє здоров’я і безпеку свого життя і однокласників;
- дотримуватись чистоти і порядку в приміщенні та на території закладу;
- діяти на благо навчального закладу, піклуватися про честь і авторитет установи;
- дотримуватись правил співдружності (поважати погляди та переконання інших людей, поважати жінок, дівчат, працівників навчального закладу, піклуватись про батьків, допомагати їм у веденні домашнього господарства)

Логін: *

Пароль: *